Niye ağrı çekiyorum ben? Ağrısız yaşam mümkün mü?

Ağrı Tedavileri

Niye ağrı çekiyorum ben? Ağrısız yaşam mümkün mü?

 

Muhtemelen ciddi bir yanık olurdu sonrasında ağrı çekmediğiniz için tıbbi yardım peşinde de koşmazdınız, enfeksiyon kapıp elinizi kaybetmenize hatta hayatınıza mal olabilirdi.

Demekki ağrı o kadar da kötü bir şey değil hatta hayat kurtarıcıdır doğanın ve evrimin bize hayatta kalmak ve tehlikelerden korunmak için verdiği bir mekanizmadır.

Çok haklısınız, hayal gücümüzü kullanalım, Çaydanlık örneğini kafamızda tekrar canlandıralım, çok sıcak, dokundunuz, eliniz yanıyor fakat bu sefer tepki veremiyorsunuz, isteseniz de elinizi uzaklaştıramıyorsunuz, o sırada yaşadığınız acıyı ve tepki verememekten dolayı vücudunuzu saran korkuyu ve ızdırabı hayal edin, insan oğlu varlığını tehdit eden olaylar karşısında tepki veremezse ne olur? Korku, stres ve çaresizlik başlar ve bunların devam etmesi beraberinde depresyon, anksiyete, uyku bozukluğu gibi yan etkileri de getirir. Uzun süren ağrılar yol açtıkları bu sıkıntılarla birlikte hayat kalitemizi, yaşama sevincimizi elimizden alır ki bu durumun 3 aydan fazla sürmesine tıp dilinde  kronik ağrı sendromu denir.

Tam olmasa da tabiki mümkün, günümüzün teknolojik ve bilimsel gelişmeleri sayesinde çoğu kronik ağrılı hastaları tedavi edebiliyoruz. 

Biz Algoloji bilim dalı uzmanları Ağrınızı tanımaya nedenini bulmaya en önemlisi ağrınızı anlamaya, sizinle empati kurmaya ve onunla baş etmeniz için size yardımcı olmaya varız.

Uzm. Dr. Navid Atarod
Algoloji Uzmanı

Randevu Alın

Muayene ve Tanı

Başarılı Tedavi

Zamanı Kendiniz Belirleyin, Sağlığınıza Öncelik Verin

Randevu almak artık daha kolay! Uzman doktorlarımızdan randevu almak için bizi arayın ve size en uygun saatte randevunuzu oluşturalım. Sağlık kontrolünüzü planlamak için randevunuzu hemen alın!

Son Yazılarımız

belfıtığı

belfıtığı

Ülkemizde MR cihazının çok olması ve çok ulaşılır olması bir sürü gerekmeyen hastaya MR çekilmesine ve aslında hastalık olmayan ve sadece…

Niye ağrı çekiyorum ben? Ağrısız yaşam mümkün mü?

Niye ağrı çekiyorum ben? Ağrısız yaşam mümkün mü?

Nisan 29, 2024 Niye ağrı çekiyorum ben? Ağrısız yaşam mümkün mü? Ağrı Tedavileri Niye ağrı çekiyorum ben? Ağrısız yaşam mümkün mü?…

Yorumlarınız Bizim İçin Değerli

Bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşarak bloglarımıza katkıda bulunun. Yorumlarınız, konuyu daha da zenginleştirir ve farklı bakış açıları sunar. Sizden gelecek geri bildirimler bizim için çok değerli. Siz de aşağıdaki alanı kullanarak düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan Cihan
Hasan Cihan
2 ay önce

merhaba hocam muayene için gelmek istiyorum ne zaman müsaitliğiniz olur yada nasıl randevu alabilirim?